Як вибрати ламінат: корисні поради

У ламінату невисока вартість, відмінні експлуатаційні характеристики, його легко монтувати навіть своїми руками. Виробники і магазини пропонують велику кількість такого товару, з різною текстурою і квітами. Є багато параметрів, які треба знати перед тим, як вибрати ламінат. Підбір проводиться виходячи з приміщення, умов експлуатації та інших особливостей.

Види ламінату

Вибрати хороший ламінат під теплу підлогу можливо, знаючи основні його види. Найчастіше виробники роблять малюнок дерева або паркету, такі товари мають широкою гамою кольорів, з різними тонами. За рахунок цього можна зробити підлогу під дерево, за низькою вартістю.

Після монтажу складно відрізнити ламінат від справжнього дерева, особливо при наявності тиснення. Варіант часто рекомендують фахівці, оскільки підлога буде практичніше, на поверхні не залишаються розводи.

Ще одним популярним видом є імітація плитки або каменю. Таке рішення підійде для дизайнерських інтер'єрів і для людей, що не можуть дозволити собі камінь для підлоги. Щоб вибрати хороший ламінат, потрібно звернути увагу не тільки на його рельєф, а й інші важливі особливості.

Види ламінату

Класи зносостійкості

Всі чули, що товар має різна зносостійкість, але який клас ламінату вибрати відомо не всім. Від такого значення залежить довговічність покриття. По класу можна визначити наскільки довго буде зберігатися первозданний малюнок, текстура, під певними навантаженнями і іншим впливом.

Зносостійкість ламінату

Існує норма європейського стандарту, що включає 18 тестів. Після їх проведення визначається точний клас товару. Дана норма поділяє весь ламінат на 2 основні групи:

 • Для домашньої експлуатації.
 • Для промислового використання.

На практиці для отримання класу, ламінат проходить тільки кілька параметрів, серед яких:

 • Зносостійкість.
 • Стійкість до забруднення, впливу важких предметів, вдавлень.
 • Стійкість до вогню.
 • Вологостійкість.

Після цього, продукту присвоюється клас зносостійкості за найнижчим значенням. Іншими словами, якщо частина тестів мають високу оцінку і відповідають 33 класу, але один результат дає мінімальну оцінку, то ламінат отримує клас за останнім показником.

Клас ламінату

Зрозуміти який клас ламінату вибрати, можна знаючи особливості кожного класу:

 • 21 – використовується для самих мінімальних навантажень. Термін служби невеликий, частіше до 4 років. Підійде для комори кімнати, вбиральні. У магазинах і на будівельних ринках зустріти такий товар дуже складно, його просто не замовляють торгові майданчики.
 • 22 – підійде для дитячої, вітальні. Це ламінат в квартиру, за найнижчою ціною, оскільки термін служби до 4 років.
 • 23 – застосовується для житлових будівель, де є підвищене навантаження на підлогу, наприклад, встановлюється важкі меблі та інші предмети. Служить до 4 років.
 • 31 – рекомендується для комерційної діяльності, у якій буде невисока навантаження на покриття. Товар підвищеної якості, в порівнянні з представленими класами, його часто використовують для конференц-залу. Недолік продукту - низький термін експлуатації, становить до 3 років. Якщо укласти такий ламінат в квартиру, термін служби може доходити до 12 років.
 • 32 – підійде для комерції, де виявляється середнє навантаження на підлогу. Рекомендується застосовувати настил в офісах, прийомних і подібних приміщеннях. Служить до 5 років, у звичайній квартирі може доходити до 15 років.
 • 33 – хороший ламінат, який витримає серйозні навантаження. Часто використовується в ресторанах, магазинах і місцях підвищеного скупчення людей. Максимальні експлуатаційний термін - 6 років. Якщо використовувати товар у квартирі, то можливо ламінат прослужить близько 20 років.

Вважається, що хороший ламінат для офісу і квартири 32-33 класу зносостійкості, ціна і якість відповідна. А для обігріву приміщення можна використовувати теплу підлогу під ламінат. Крім цього, для будинку можна використовувати 31 клас, його вартість нижче рекомендованих, а термін служби досить великий, що може доходити до нового ремонту в будинку.

Вологостійкість

Категорії ламінату на зносостійкості не закінчуються, ще важливо дивитися на вологостійкість, особливо при виборі для першого поверху або приватного будинку, чи використовуєте ви нагрівальні мати або нагрівальний кабель. У таких місцях з підлоги йде вогкість, холод, тому товар повинен бути стійкий до негативних факторів. Крім такого показника, важливо розібратися для якої конкретно кімнати буде використовуватися ламінат.

Який ламінат краще може порадити фахівець, але для ванни або кухні потрібно підбирати максимально вологостійкий вид. При наявності басейну та подібних споруд слід віддати перевагу водостійкою увазі. В ході виробництва частіше використовується ПВХ-основа, вона ж є пластиком, що не може пропускати через себе воду.

Вологостійкість залежить від щільності самої плити, при показнику 900 кг / м3 ламінат може витримувати 3 годинне вплив вологи, без наслідків для покриття. Якщо щільність буде 850 одиниць, то захист істотно знижується. Незважаючи на це, хороший ламінат не постраждає від пролитої гуртки води, а швидке видалення рідини збереже цілісність.

Товщина ламінату

Хороший ламінат повинен бути досить товстим, в середньому показник дорівнює 8 мм. В якості середнього варіанта можна використовувати панелі по 7 мм, але не менше. Товщина допомагає покриттю витримувати навантаження, чим більше значення, тим вище експлуатаційні характеристики.

При тонкому покритті підлоги є ризики появи тріщин, від навантаження ламінат може проломитися, особливо якщо на нього ставити важкі меблі. На подібному показнику не потрібно економити. На додаток товщина дає теплоізоляцію, чим нижче значення, тим холодніше виявляється підлогу. Але у випадку з системою теплих підлог, ситуація змінюється, оскільки при меншій товщині, приміщення прогріється швидше.

Вибір ламінату для різних приміщень

Зрозумівши, який клас ламінату вибрати, потрібно ще визначитися з приміщенням, де планується його настил. Виходячи з цього, змінюються деякі параметри.

Ламінат для різних приміщень

Кухня

Під час ремонту на кухні важливо правильно підібрати обробку для стін, стелі та підлоги. Якщо вибирати хороший ламінат, то важливо визначитися з його видом. Унаслідок призначення кухні краще використовувати товари з підвищеною зносостійкістю, а також високим показником вологостійкості.

Для кухні в панелях ламінату повинна бути фаска, яка закриває стики, в іншому випадку, в них може проникати вода і підлогу почне деформуватися, а виправити проблему простою заміною ламелі не вийде. Для додаткового захисту після укладання підлоги слід просочити стики мастикою.

Ванна кімната

Багатьом може здатися, що ламінат в ванну не стелиться, але є водостійкі види, які не бояться вологи і води, а за характеристиками майже не відрізняються від кахельної плитки. Порівнюючи товар зі стандартним для ванної покриттям підлоги, можна виділити плюс - ламінат не такий холодний, на нього приємніше ступати голими ногами.

Жилі приміщення

Ламінат в квартиру найпростіше вибирати для житлових кімнат, але важливо знати деякі особливості для дитячої. Товар повинен бути гіпоалергенним, зі стійкістю до загоряння, екологічно чистим і теплим. На дотик поверхня обов'язково приємна, а клас зносостійкості високий.

Ламінат для спальні

Якщо в дитячій вмонтована інфрачервона підлога, то ламінат підійде ідеально, але купувати товар треба з маркуванням для подібної системи опалення. Характеристики для спальні приблизно такі ж, але ще потрібно враховувати загальний дизайн кімнати. Якщо надходить багато світла, інтер'єр виконаний в світлих тонах, то для контрасту робити темні підлоги.

Для маленької спальні рекомендується користуватися світлим кольором ламінату, щоб візуально розшити простір. Ще для зорового збільшення площі використовують поздовжні смуги на малюнку панелей, а саме укладання робиться поперек приміщення.

Для подовження кімнати необхідно робити настил малюнком уздовж всієї площі, але потрібно врахувати, що візуально спальня буде вже.

Передпокій

У коридорі, передпокої часто ходять, при цьому взуття брудне, на підошві накопичується бруд, а сама підлога миється дуже часто. Вимоги для ламінату в передпокій досить серйозні, рекомендується вибирати максимально вологостійкий вид, з класом зносостійкості 31-32. Не менш важливо підібрати товар від перевіреної виробника, який проходить всі європейські перевірки, і його продукт буде безпечний для здоров'я.

Виробник ламінату

З кожним роком якість ламінату збільшується, хороше покриття частіше з'являється на вітринах магазинів.

Виробники ламінату

До того, як вибрати ламінат для квартири або будинку, рекомендується вивчити відгуки та особливості лідерів серед виробників:

 • Quick-Step – бельгійська компанія з ідеальними стандартами якості в даній галузі. Асортимент товарів і їх характеристики можуть порадувати будь-яку людину.
 • Kaindl – лідер за зовнішніми показниками і екологічності продукту. Компанія з Австрії, пропонує споживачам хороший ламінат, у якого клас зносостійкості не нижче 32, а термін експлуатації доходить до 20 років.
 • Kronopol – ще один бельгійський бренд, надає товар високої якості з незвичайними малюнками полотен.
 • Balterio – бельгійська компанія, яка за якістю подібна продукту фірми Kronopol, але з помірними цінами.
 • Krono Original – німецький виробник, що приділяє окрему увагу дрібницям і природності ламінату. Продукція характеризується міцністю, покриття не боїться подряпин.
 • Pergo – виробництво Швеції, відноситься до преміум-сегменту, ламінат створюється для людей, які цінують дизайн, якість і деталі в дрібницях.
 • Classen – стара німецька компанія, яка займається покриттями для підлог багато років і добре зарекомендувала себе на ринку.

Знаючи основних лідерів, вийде підібрати якісний товар, що задовольняє всі потреби і бюджет. Наприклад, при невеликих фінансах можна віддати перевагу економічному класу від польської компанії Parfe або Kronopol. Співвідношення ціни та якості радує споживачів вже багато років.

Клас формальдегіду

Не менш важливим значенням при виборі товару, буде клас формальдегіду. Інформація завжди вказується на упаковці. Така добавка є в будь-якому виробі, але в різних дозуваннях. Щоб не шкодити своєму здоров'ю, необхідно купувати ламінат з мінімальним показником, який буде в межах норми.

клас формальдегіду

Якщо на упаковці стоїть позначення Е1, то це вказує на нормальне значення. На додаток можна подивитися на тестування продукту. У разі відповідності норм стоїть позначка EN 13329. Мінімальна кількість формальдегіду повинно бути в підлогове покриття для спальні, дитячої та інших житлових приміщень, де часто перебувають люди.

Гарантійний термін експлуатації

Під час вибору товару потрібно враховувати термін експлуатації. В середньому виробники ставлять 2-6 років, але є компанії, що гарантують термін служби в 10 років.

Гарантія на ламінат

Знаючи, як вибрати ламінат, можна самостійно купити якісний товар, який відповідає всім європейським нормам. Крім ціни потрібно дивитися на описані категорії ламінату, розуміючи для яких цілей буде застосовуватися покриття і в які приміщення планується настил.