ЩО КРАЩЕ ПІДХОДИТЬ ПІД ЛАМІНАТ: ВОДЯНА, ІНФРАЧЕРВОНА АБО ЕЛЕКТРИЧНА ТЕПЛА ПІДЛОГА

Переважна більшість власників в якості фінішного підлогового покриття найчастіше вибирають ламінат, якість якого на сьогоднішній день дозволяють укладати його в кімнатах практично будь-якого функціонального призначення. При бажанні ж забезпечити приємне перебування в приміщенні, де поверхня підлоги тепла, а повітря на рівні голови більш прохолодне і комфортне, жителі України, а Києва особливо, вирішують купити обладнання для обігріву підлогового покриття. У цій статті ми розглянемо особливості всіх можливих варіантів і визначимося, який вид теплої підлоги укладати під ламінат все ж краще.

Тепла підлога під ламінат. Різновиди

Так як ламінат є на 90% матеріалом дерев'яним, вибір і монтаж системи теплої підлоги необхідно виконувати у відповідності з усіма рекомендаціями виробників, щоб його подальша експлуатація не привела до деформації і псування підлогового покриття.

Під ламінат можна укласти такі типи теплої підлоги:

  • водяний;

  • електричний.

Електричний, в свою чергу, підійде двох моделей виробництва:

  • електричний кабельний;

  • електричний інфрачервоний (плівковий).

Ознайомимося докладніше з перевагами і недоліками кожного з них і особливостями монтажу.

Важливо: купуючи ламінат для теплої підлоги, звертайте увагу на його маркування! В інструкції і на упаковці має значиться відповідний дозвіл і необхідний режим температури, який зазвичай не перевищує 27-28 градусів.

Водяна тепла підлога під ламінат

Головною перевагою водяної теплої підлоги перед різновидами електричного залишається економічне витрачання коштів на електроенергію, що дозволяє застосовувати його в якості основної системи опалення та укладати на площі великих розмірів. При цьому монтаж водяного обладнання пов'язаний з рядом складнощів і нюансів. Проблематично, а часом і взагалі неможливо змонтувати його в багатоповерхових будинках, через що зазвичай його встановлюють на перших поверхах і в будинках з приватним опаленням.

Як укласти водяну теплу підлогу під ламінат? У переважній більшості випадків водяні трубки влаштовуються в шарі цементнобетонних стяжки, для чого попередньо проводяться заходи по гідро- і теплоізоляції, а по периметру кімнати прокладається демпферна стрічка. Розміщують ламінат обов'язково на підкладку вже після повного затвердіння цементного шару. Дотримання перерахованого вище алгоритму призводить до значного зменшення рівня стелі.

Електрична тепла підлога під ламінат

Електрична тепла підлога у вигляді кабелю, що гріє потрібно встановити, як і водяний, а його модель у вигляді нагрівальних матів не потребує пристрою цементної стяжки, що значно полегшує процес монтажу, але підкладка використовується в обох випадках.

Позитивним моментом при виборі даного варіанту обігріву є ціна обладнання, до того ж вкладається він не по всій поверхні, а тільки там, де не передбачається навантаження від важких предметів інтер'єру, але необхідно буде враховувати значні витрати при експлуатації на електроенергію.

Інфрачервона плівкова тепла підлога під ламінат

Як покласти ламінат на інфрачервоний тип обігріву? Мабуть цей варіант найпростіший в монтажі, так як плівкова тепла підлога укладається на тепловідбивний матеріал безпосередньо під ламіноване покриття і не вимагає ніяких довгих підготовчих робіт і особливих маніпуляцій, до того ж досить легко розрахувати необхідну кількість інфрачервоної плівки, так як вона має фіксовану ширину.

Інфрачервоне випромінювання сприятливо діє на організм людини і забезпечує кращий температурний режим для ламінату. До переваг можна не віднести збереження висоти стелі і легкий ремонт в разі виходу з ладу окремого фрагмента.

Ціна плівкової системи значно перевищує вартість водяного і кабельного теплого пола, але за рахунок економічного споживання електроенергії досить швидко окуповується.

Купити теплу підлогу під ламінат в Києві

Грунтуючись на ряді переваг і не залишаючи без уваги позитивні відгуки від власників обігріваємого ламінованого покриття із застосуванням інфрачервоної системи, можна віддати пальму першості плівковим теплим полам.

А який варіант буде краще саме у Вашій ситуації, допоможе визначиться корисна інформація, представлена на нашому сайті, з якої Ви можете ознайомитися і замовити вподобаний варіант самостійно, або зателефонувавши по телефону. У будь-якому випадку Ваше замовлення при бажанні буде доставлений в будь-який район міста Києва.